قارچ صدفی

معرفی

قارچ صدفی باتوجه به گونه ها و  طعم و رنگ های متفاوت (سفید، صورتی،‌ خاکستری،‌ آبی، زرد، قهوه ای، کرمی ) خود توانسته جایگاه سوم قارچ را در جهان به خود اختصاص دهد. کلاهک پهن و باریک و شبیه صدف.این قارچ با توجه به شرایط آب و هوایی و محل رشد آن نام های گوناگونی دارد برای مثال قارچ شاه صدف به رنگ کرم تا قهوه ای روشن است که زیستگاه بومی آن، در جنوب اروپا و مناطق مرکز آسیا و افریقای جنوبی است. این قارچ بوی خوشی دارد و بعد از پخت هم کیفیت خود را از دست نمی دهد و به همین دلیل به این قارچ، مرغوب ترین گونه قارچ صدفی می باشد. قارچ طلایی به رنگ زرد طلائی یا مایل به زرد روشن لیموئی است که برشته شده آن طعمی نزدیک به طعم بادام هندی دارد. این قارچ عموما در نواحی گرمسیری چین و جنوب ژاپن یافت شده و در آسیا با استقبال رو به رو بوده است. این گونه از این قارچ بسیار ترد و شکننده است. قارچ صدف صورتی به رنگ صورتی کمرنگ که اولین بار روش کشت آن از هند گزارش شده و بومی مناطق گرمسیری است.

قارچ صدفی آبالون به رنگ سفید تا قهوه ای روشن است که به طور گسترده در تایوان مورد کشت و کار قرار می گیرد. بوی تند و طعم خاص قارچ صدفی آبالون در میان مردم تایوان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. و تحت عنوان قارچ تابستانه شناخته شده است.قارچ فلوریدا به رنگ سفید است که  اولین بار در مناطق نیمه گرمسیری فلوریدای آمریکا دیده شد و ثبت گردید که اندازه آن کوچک تر از قارچ صدف درخت است.  قارچ دینگری نوعی قارچ صدفی بومی هندوستان است ، ظاهر و طعم عالی از ویژگی های مهم این نوع از قارچ هستند. این قارچ در هوای گرم، ظاهری نرم و سفید خواهد داشت ولی در هوای سرد، به رنگ شکلاتی یا خاکستری در می آید.قارچ صدفی دینگری به خاطر خواص بی نظیرش در سراسر جهان ،هر روز محبوب تر می شود.

قارچ صدفی خرما بومی هند و شرق ایالات متحده است و  معمولا در فصل های تابستان و بهار به خوبی یافت می شود، این قارچ در نواحی مرتفع و بر روی درختان سوزنی برگ رشد و تکثیر خوبی خواهد داشت. رنگ قارچ صدفی خرما  عموما سفید مایل به خاکستری و یا قهوه ای است.. قارچ صدفی خرما در جنوب ایران نیز به صورت پراکنده یافت می شود.                                  قارچ صدف درخت ، اغلب بر روی درختانی آن هم از نوع درختان سخت چوب می روید. و در حال حاضر تکثیر آن در مناطق معتدل و در جنگل های گرمسیری جهان گسترش یافته است. این قارچ عموما با نام های قارچ صدفی، تپه صدفی، صدف درخت، قارچ حصیری شناخته می شود. این قارچ سرما دوست دارای کلاهک نازکی است که طعم و ظاهری دلچسب برای مشتریان خواهد داشت.

تاریخچه

  این نخستین بار در آلمان در طول جنگ جهانی اول به عنوان یک امرار معاش  در آلمان کشت شد و در حال حاضر به صورت تجاری در سراسر جهان برای غذا پرورش می یابدقارچ صدف اغلب در آشپزی های ژاپنی ، کره ای و چینی به عنوان خوراک لذیذ  مورد استفاده قرار می گیرد

خواص

1-افزایش ایمنی بدن

ویتامین D به تکثیر سلولهای سالم کمک می کند و از شرایط خود ایمنی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی محافظت می کند. همچنین از پاسخ های التهابی بیش از حد یا طولانی جلوگیری می کند. التهاب علت اختلالات خود ایمنی و بیماریهای مزمن مانند آرتریت روماتوئید ، اسکلروز مولتیپل ، سندرم روده تحریک پذیر ، فشار خون بالا و مشکلات گوارشی را بهبود می بخشد.در کنار تقویت سیستم ایمنی بدن ، بتا گلوکان نیز با سلولهای غیر طبیعی مبارزه می کند و اثرات آسیب زای شیمی درمانی و پرتودرمانی را کاهش می دهد.  2.تقویت سلامت مغز
قارچ صدفی تأثیر عمده ای بر سلامت مغز شما داشته باشد و حتی ممکن است خطر ابتلا به بیماری های عصبی و زوال عقل را تحت تأثیر قرار دهد. به ویژه برخی از ویتامین ها و مواد معدنی برای  سلامتی و عملکرد مغز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.  3.کاهش سطح کلسترول کلسترول یک ماده مومی مانند چربی است که در بدن شما یافت می شود و برای سلامتی ضروری است. کلسترول یکی از اجزای مهم غشای سلولی شماست و برای سنتز کلسترول ، اسیدهای صفراوی و ویتامین ها و هورمون های خاص مورد نیاز است. با این وجود کلسترول بیش از حد می تواند در خون شما ایجاد شود و باعث ایجاد رسوبات چربی در عروق و افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی شود.نشان داده شده است که قارچ صدف در برخی مطالعات حیوانی به کاهش کلسترول به طور طبیعی و سریع کمک می کند.

 1. تسکین التهاب قارچ صدف دارای خواص ضد التهابی قدرتمندی است. التهاب یک پاسخ ایمنی طبیعی است که برای محافظت از بدن در برابر عفونت و بیماری ایجاد شده است. از طرف دیگر ، اعتقاد بر این است که التهاب مزمن با خطر بیشتری از شرایطی مانند سرطان ، بیماری های قلبی و دیابت همراه است. قارچ صدف قادر به کاهش ترشح مارکرهای متعدد التهاب در بدن بود. این می تواند فواید زیادی داشته باشد ، زیرا کاهش التهاب می تواند به تسکین بسیاری از شرایط التهابی اعم از روماتیسم مفاصل تا بیماری التهابی روده کمک کند. 

2.       ضد دیابتی
فیبر زیاد و پروتئین بالا همراه با چربی کم ، قارچ صدف را به عنوان غذای ایده آل برای بیماران دیابتی تبدیل می کند. مطالعات انجام شده نیز حاکی از آن است که مصرف قارچ صدف اثر عمده قند خون را کاهش می دهد. این اثر قند خون عمدتاً به دلیل ترکیبی به نام گوانید است که از نظر داروهای ضد دیابتی خوراکی است. 

مصرف

این غالباً به تنهایی ، در سوپ ها ، خورش ها یا غذاهای سرخ شده و سس سرو می شود که در پخت و پز آسیایی مورد استفاده قرار می گیرد ، که مشابه سس صدف است.